O kapele

V životě to bez muziky nejde a proto hrajeme jak o život

Kapela poprvé zahrála několik písní z vlastního repertoáru v roce 2010 na Open Micu pořádaném Honzou Řepkou. Tehdy jsme hráli ve složení Klára Hůdová (flétna, zpěv) a Jan Koutný (kytara). Behen roku 2011 vystřídal Honzu Jirka Bednář, který do kapely přinesl spoustu nápadů a také několik púsobivých převzatých skladeb z fantasy žánru, bretaňské hudby nebo z country. Protože jsme v té době ještě neměli jasno v názvu kapely, mohli jste nás slyšet občas pod názvem Entropie, občas pod názvem Každej pes jiná ves, a tyto názvy jsme zvesela střídali i během jednoho koncertu. Spolupracovali jsme také s úžasným perkusistou Milošem Janatou, který vnášel do našich písní energii svou brilantní hrou na cajon a ozvláštňoval atmosféru koncertu relaxačními skladbami na hang. V roce 2012 s námi poprvé vystoupil houslista Tomáš Knopp se skvělou schopností improvizace.

Jirka Bednář - u nás hraje na kytaru, ale můžete ho slyšet i jako perkusistu v kapele Neznámý interpret, kde posedává na cajonu. Účastnil se i řady hudebních revivalových projektů zaměřených na kapelu Lucie. Má rád mimo jiné keltskou hudbu, potkáte ho jako organizátora na festivalu Beltine. Rád poslouchá tvrdý rock s orchestrálním doprovodem.


Klára Kubátová  (Hůdová) - zakladatelka kapely. Věnuje se hře na zobcové flétny, whistle a české dudy. Pro kapelu píše texty a hudbu. Skládá "lidové" písně pro zpěv a dudy. Nadšeně poslouchá ale i hraje irskou, bretaňskou, židovskou a středověkou světskou muziku. Ráda improvizuje a to nejen v hudbě. Organizuje hudebně taneční minifestival Notaton. Vede workshopy afrického tance.


Štěpán Fučík
- kytarista, který hraje jinak v kapele Brothers, přední postava rockové scény v Radobytcích, organizátor všeho možného, co se točí kolem hudby, larpů a blbnutí v Radobytcích.

Honza Moucha Duchoň - bubeník, zaměřený na djembe a bicí, roztančí v rytmu i skleničky. Jinak horolezec a dobrodruh.Více o bývalých členech kapely a spolupracujících muzikantech a jejich vztahu k hudbě:

Tomáš Knopp - houslista, který v sobě nezapře schopnost improvizace a smysl pro humor. Rád vezme do ruky i kytaru. Propadl tanci v rytmu Lindy Hop a taneční náladu promítá i do své houslové hry.

Jan Koutný
- bubeník kapely Tiditade - nejstarší africké tanečně-bubenické kapely v Čechách. Doprovází hodiny afrického tance na djembe nebo na basové bubny. Věnoval se hře na akustickou kytaru a jejímu užití v klasické hudbě. Jako perkusista působil například v kapele Szmyrum a Chechuum, Kolečkový dům a spolupracoval při nahrávání CD Cecela s kapelou AneboAfro.

Miloš Janata - hráč na perkuse - djembe, cajon, hang. Vytvářel multimediální hudbu. Spolupracoval na flamencových projektech zejména v kapele Venas s Mirkem Fiedlerem. Bubnoval k africkému tanci a k orientálnímu flamencu. Zabýval se fotografií, speciálně fraktály. Rád zpíval - zejména se zaměřoval na bel canto a klasickou hudbu a organizoval pěvecké večery. Věnoval se hře na klavír, kterou využíval také v multimediální tvorbě. Zemřel při splavování Kamenice.

Kateřina Polačková Husová - zpěvačka a flétnistka v jedné osobě. Naši muziku okrašlovala hrou na příčnou flétnu. Vede sbor. Zaměřuje se na spirituály a irskou hudbu. Zajímá se o africkou kulturu, tančí a bubnuje na djembe.